O projektu

V dnešní době internetu a moderních médií obecně není problém si najít spoustu informací, které sládek může použít ku svému prospěchu. A jak se překotně vyvíjí technologie, zrychluje se všední život, dostává se do tempa i oblast, která se, aspoň v našich končinách, ještě před pár lety jevila jako  daná. Ano, nejoblíbenější český alkoholický nápoj, pivo, bylo bráno jako levný mok k uhašení žízně. Nic, o čem by se mělo přemýšlet.
Pak se ale přehnala i naším pivním světem vlna IPA a svrchně kvašených piv obecně, která k nám dorazila ze Spojených států přes západní Evropu, následovaná dalšími novinkami. V současné době tak sládek řeší problematiku studeného chmelení, ovocných piv, tzv. Sour piv a další věci, které byly před pár lety ještě nemyslitelné. 
Tím se dostáváme na začátek. Zdroj informací a zkušeností. Ano, internet je dobrý a důležitý zdroj informací a podnětů. Přesto si myslím, že osobní kontakt je něco, co technologií nelze nahradit. Nejlépe je oboje skloubit dohromady.
Proto vznikl i tento server, Sládci sládkům, který vám bude přinášet zkušenosti sládků z celého světa, od Austrálie po Spojené státy, zkušeností domácích odborníků nevyjímaje. Najdete zde články týkající se jak základních ingrediencí, tak technologických postupů, novinek z oblasti pivních stylů a jak na ně. Osobní kontakt pak bude zprostředkován formou seminářů, kdy první už proběhl předloni a další je připraven na začátek března letošního roku. Připravuje se i degustační soutěž pojatá v jiném stylu, než jste doposud byli zvyklí. 
Je toho hodně, o čem se dá psát, mluvit, diskutovat, ochutnávat. Vše je ještě v plenkách, na začátku, a proto budu rád za každý podnět ku zlepšení projektu, který jak doufám vás bude bavit a přinese vám spoustu zajímavých informací.

Dej Bůh štěstí.

Honza Kočka
honza@svetpiva.cz
777 241 558