Underdog 2020

Obrázek

Kazbek. Kdo by neznal první „ejlový“ český chmel? A kdo ho ještě nepoužil na svá piva? Asi málokdo v českém pivovarském rybníčku. A pokud někdo takový je, možná mu další řádky dají impuls k tomu, aby z něj uvařil své vlastní pivo. Pro ostatní, kteří již svou zkušenost s tímto chmelem mají, tu je příležitost, jak jednoduše a velmi výhodně finančně zhodnotit jeho použití.

Anglická firma Simply Hops, jeden z největších dodavatelů chmele segmentu craft pivovarů nejen v Evropě, totiž pro letošní ročník své degustační soutěže Underdog vybrala právě chmel Kazbek. Ano, náš český Kazbek jako hlavní hvězda soutěže, kde jde o doslova o balík peněz.

V čem degustační soutěž spočívá?

Firma Simply Hops již pátým rokem pořádá degustační soutěž Underdog, která je věnovaná chmelům, jež by si zasloužily větší pozornost pivovarnické komunity, než se jim dostává. Základní pravidlo je uvařit pivo v určené pivní kategorii, které na chmelení dostane polovinu daného chmele a přitom  se nepoužijí „voňavky“ typu Galaxy a Citra. V předchozích ročnících se tak pozornost věnovala chmelům Mandarina Bavaria, Comet a další. 
A co za to? Vítěz bere vše. 2 500 liber v hotovosti a dalších deset tisíc liber v nákladových položkách, kdy Simply Hops uhradí vaše cesty po pivních festivalech, výstavách a akcích po světě. Navíc se vítězné pivo bude čepovat na různých festivalech. 

Přehled základních pravidel

 • soutěž je určena regulérním pivovarům
 • zadání je uvařit pivo v předepsaných kategoriích, jako je IPA, Pale Ale, Blond Ale, ale také český ležák. Kriterium pro dané pivní kategorie vychází z Beer Judge Certification Program
 • polovinu použitého chmele obstará chmel Kazbek. Přitom nesmí být použité chmely jako Galaxy, Citra, Simcoe, Sabro, Mosaic...vše je podřízeno tomu, aby se ukázaly v plné kráse kvality chmele Kazbek.
 • uvařené pivo poslat do 20.3.2020 na adresu firmy:
  UnderDog Brewing Competition
  Simply Hops
  Hop Pocket Lane
  Paddock Wood
  Kent
  England
  TN12 6DQ
 • neplatí se žádné zápisné, stačí se jen přihlásit a poslat vzorky svého piva (minimum je 8 litrů)
 • piva budou degustována mezinárodní komisí dne 26.3.2020

Tak teď už se stačí zaregistrovat (registrace končí 31.1.2020) a navařit pivo, které zaujme porotce :)

Pokud byste potřebovali s něčím poradit, stačí zavolat:
Honza Kočka
777 241 558